Apel Zarządu SKT 10 STO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 października 2016

                                              Drodzy rodzice

 

                                     Wasze dzieci właśnie rozpoczęły lub kontynuują  naukę w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Milanówku. Jest to szkoła niezwykła. Swymi korzeniami sięga końca lat osiemdziesiątych zeszłego wieku. Tak jak cały ruch STO zrodziła się z potrzeby innego nauczania młodzieży, niż to proponowane przez ówczesną władzę. Przez lata wypracowała własne skuteczne schematy nauczania. Pracuje w niej grono wspaniałych nauczycieli, którzy potrafią nie tylko przekazywać wiedzę, ale często stają się dla swych uczniów mentorami, pomagając im wybrać swe drogi życiowe. To z kolei tworzy w szkole niepowtarzalną atmosferę, czyniąc z niej miejsce niemal zaczarowane. O tym , że takie podejście do edukacji daje efekty, świadczą sukcesy zawodowe wielu absolwentów Liceum, a także wysokie miejsce w rankingach opracowywanych przez różne instytucje.

               Nazwa naszej szkoły zawiera w sobie słowo „społeczne”. Społeczne, czyli wspólne. To szkoła Nas wszystkich - uczniów i nauczycieli, ale też rodziców i tych, którym dobro szkoły leży na sercu. Organem prowadzącym Liceum jest Samodzielne Koło Terenowe nr 10 Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Za tą trudną nazwą kryje się grupa nauczycieli, oraz rodziców byłych i aktualnych uczniów naszego Liceum. To właśnie Oni, poprzez wybierany wśród siebie zarząd, sprawują nadzór nad działalnością szkoły. Szczególnie ważni w tym zespole są rodzice. Część z nich aktywnie wspiera działania szkoły i zarządu. Niektórzy ograniczają się tylko do płacenia składek. Jednak i jedni, i drudzy są niezmiernie potrzebni. Bez nich szkoła nie mogłaby istnieć.

            Jako Zarząd Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 zwracamy się do Was – drodzy rodzice –  z prośbą o przystępowanie do Samodzielnego Koła Terenowego nr 10 STO. Nasze Liceum Was potrzebuje w tych trudnych czasach szybkich zmian w otaczającym nas środowisku. Teraz, kiedy jesteśmy w przededniu wprowadzenia kolejnej reformy szkolnictwa przydadzą się naszej szkole nowi ludzie, którzy swą wiedzą i dobrą radą pomogą Zarządowi przeprowadzić szkołę przez te „burzliwe wody”. Ludzie , którzy samą swą deklaracją przystąpienia do Koła dadzą Zarządowi wsparcie w codziennym trudzie zarządzania szkołą. Może znajdą się też wśród Was chętni do aktywnego uczestnictwa w pracach zarządu. Wszystko dla dobra waszych dzieci, które z takim wysiłkiem zdobywają w Liceum wiedzę niezbędną do wejścia w dorosłe zawodowe życie.

       Nie trzeba wiele, by stać się członkiem Koła. Wystarczy wypełnić deklarację. Można ją otrzymać w sekretariacie Liceum. Tam też należy ją złożyć. I to właściwie wszystko. Raz Na trzy lata odbywa się walne zebranie Koła w którym trzeba uczestniczyć. Jest jeszcze wymóg opłacania składek członkowskich. Nie są wysokie. Wynoszą one 15 zł. na rok. Reszta już zależy od państwa. Można brać udział w zebraniach zarządu, odbywających się raz w miesiącu, na które serdecznie zapraszamy. Można włączyć się do pomocy przy różnych inicjatywach i projektach prowadzonych przez szkołę i zarząd. Można też podzielić się nowymi pomysłami zarówno na ulepszenie pracy Liceum jak i na integrację ze środowiskiem Milanówka. Czekamy na Was.                                                                                                                

                                                                                                    Zarząd

                                                                          Samodzielnego Koła Terenowego nr 10

                                                                         Społecznego Towarzystwa Oświatowego