Kółko_fotograficzne_2014/2015

2014.09.06 Muzeum Kolejnictwa

W obawie, że ta malownicza instytucja zniknie z mapy Warszawy, ją właśnie obraliśmy sobie za cel pierwszego w tym roku kółka. Było nietypowo - bez ciastek.
Sylwian patrzy na zdjęcia i mówi:
- E, wszystkich znam, chodzili na kółko w poprzednim roku.
- No - mówię - musimy zachęcić pierwszaków, nie wiedzą co tracą...

24 images

2014.09.14 Święto Szarlotki w Skułach

Kto nie zna koła foto pewnie się zdziwił, że pojechaliśmy tak daleko i to na rowerach (naiwnie myśląc, że ktoś do nas dołączy). Starzy bywalcy, natomiast, słysząc słowo "szarlotka" od razu zapalili się i nawet chylący się ku upadkowi mostek w Grzmiącej ich nie zatrzymał.

37 images

2014.09.27 Las Skulski

Zdjęcia bardziej niż tajemnicze z wyprawy przez Las Skulski. Połamane drzewa i gubiący się szlak zielony zostały uwiecznione przez czterech fotoreporterów szukających przygody na nieznanym nikomu odludziu.

36 images

2014.10.04 Turczynek

Koło foto kocha ruiny i właśnie dlatego wybrało się w to miejsce. Poza tym było blisko, a atmosfera tego miejsca zachęcała do różnych eksperymentów sytuacyjno - fotograficznych. Tylko Sylwian był niezadowolony: E, takie kółko bez pierwszaków to nie kółko, poza tym nie weszliście do środka - jedna wielka lipa...

34 images

2014.10.13 Ogród rzeźb Juana Soriano

Miejsce unikalne - pełne ptako-zwierzaków, czekających na zdziwienie i podziw. Niepohamowana wyobraźnia artysty zatrzymana w brązowych formach rzeźb, a dla fotografa okazja do szukania niepowtarzalnych kadrów.

40 images

2014.11.08 Turczynek willa

Po krótkiej przerwie na nowoczesne rzeźby znów wracamy do Turczynka. Tym razem weszliśmy do środka jednej z willi, zajrzeliśmy do każdego jej zakamarka, ratowaliśmy żaby, no i dokumentowaliśmy to, co z niej jeszcze zostało... Właściwie cudem nie zawaliły się schody na których ochoczo skakaliśmy i podziwialiśmy wspaniałe dla fotografów światło z wielkich okien.

46 images

2014.11.22 Trójmiasto Ogrodów: Milanówek

Sylwian patrzy i mówi:
-Jesteście tandeciarze. Wiadomo, że znaleźlibyście w Milanówku piękne ogrody, a nie kupę gruzów po Mifamie i żółty blaszak z Peerelu; to złośliwość.
Mówię:
-No oczywiście Sylwian, że złośliwość, ale taka nieszkodliwa, taka żartobliwa. Przecież wiadomo, że wkrótce gruzy zamienią się piękne hale sklepowe i będą miały rabaty!
-Rabaty! - ryknął Sylwian, dziękuję ci za te rabaty, zawsze na nich wychodzę jak Zabłocki na mydle.
-Sylwian - mówię - opanuj się, jesteś zaślepiony, przecież ja mówię o rabatach kwiatowych... jak przed TESCO!

53 images

2014.11.28 Centrum Nauki Kopernik

Już od dawna skład koła foto jest związany z fizyką. Tym razem prezentujemy zdjęcia fotoreporterów koła z klasowej wycieczki do Centrum Nauki Kopernik.

18 images

2014.12.06 Równia pochyła

Tym razem Sylwian był głęboko zawiedziony. Nie tylko nie było koła foto, ale także pojawiło się nowe "coś", co czasowo wygryzło je z planu.
-Koniec z wolnością artystyczną, obcowaniem z naturą, brzydotą, głupotą - po prostu ze światem! - użalał się biedny, przymusowy gość.
-Nie martw się, to tylko co dwa tygodnie - uspokajałem go, ale on nie chciał słuchać, więc zignorowałem go i powróciłem do wciągających obliczeń niepewności pomiarowych...

10 images

2014.12.13 Turczynek willa 2

To już nasza trzecia wyprawa do Turczynka. Drugą willę zwiedziliśmy razem z pracującymi tam niegdyś rodzicami Bartka. Mimo solidnego dachu widać, że szpitala do lat już tam nie ma...

36 images

2014.12.19 Wigilia kółka

Coroczna wigilia koła foto: obecni kółkowicze, absolwenci, przyszli kółkowicze, znajomi i oczywiście mnóstwo zdjęć!

34 images

2015.02.21 Przeszkoda

Sylwian patrzy i mówi:
-To co było przeszkodą? - bo rzeki i ciernie was nie zatrzymały...
-Aaa - mówię - w Przeszkodzie było mało ciastek, ciastka są naszym paliwem, na ciastkach możemy brnąć przez Mazowsze, aż na Kujawy...
-Aha - mówi Sylwian - a w tych eleganckich płaszczykach to uprawiacie coś jakby zoogamię...
-Tak - mówię - przyroda nie zna przeszkód...

30 images

2015.03.14 Wyprys

Mimo niesprzyjającej pogody koło foto wybrało się do Wyprysu - folwarku dzierżawionego niegdyś przez Henryka Witaczka, założyciela Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej w Milanówku.

22 images

2015.05.16 Rusiec

Po jednostce rakietowej w Ruścu koło Nadarzyna nie zostało wiele... Ale oczywiście wprawne oko fotografa w każdym, nawet najnudniejszym miejscu, jest w stanie dostrzec okazję do zdjęcia. P.S. Potencjalnych przedsiębiorców chętnych do otwarcia sklepu w środku lasu zachęcamy do kontaktu z właścicielem nieruchomości.

21 images