Strona główna

 Szkoła   

Sekretariat

Historia szkoły

Aktualności

Nauczyciele

Rekrutacja

Przewodnik

Wolontariat

Sport

Ubiegły rok

Absolwenci

Kalendarium

Programy

 Metryka szkoły 

Statut

Regulamin

W S O

P S O

Misja szkoły

 Dla uczniów  

Plan lekcji

Podręczniki

Galeria szkolna

Kółko foto

Strony uczniów

 Dla rodziców   

Zebrania

 

 

 

 

IN CASE OF EMERGENCY

I.C.E.

 

Przy okazji III Biegu STO-nogi Milanówek będziemy przygotowywali dla zawodników karty ICE. Gdyby ktoś z państwa (uczniów, rodziców, pracowników, przyjaciół szkoły) miał ochotę to prosimy o wypełnienie poniższej krótkiej ankiety. Zenon kartę już ma ;-)

 

Czym jest I.C.E. ?

I.C.E.  (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) - skrót informujący do kogo powinni zadzwonić ratownicy w razie nagłego wypadku.

 

Jak zastosować ?

Stosowany przeważnie w dwóch formach:

·  Pod hasłem „ICE" w swoim telefonie komórkowym wpisuje się numer najbliższej osoby.

·  Jeśli osób takich jest kilka, to wpisuje się je pod hasłami „ICE1", „ICE2" ...

 

Na karcie „ICE" wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób, taką kartę powinno nosić się cały czas przy sobie, najlepiej w portfelu.

 

W chwili wypadku służby ratownicze często nie wiedzą, z kim kontaktować się w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót I.C.E. jest znany przez ratowników prawie na całym świecie. Ten skrót może uratować życie, w razie potrzeby pozwoli ratownikom na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym (grupa krwi, przyjmowane leki, choroby, problemy ze zdrowiem).

 

Ważne jest także, aby pod hasłem I.C.E. był telefon osoby, która naprawdę będzie znała odpowiedzi na następujące pytania o Tobie:

·  grupa krwi

·  choroby

·  inne problemy zdrowotne ( np. uczulenia )

·  przyjmowane leki

·  numery ubezpieczenia ( jeśli konieczne )

 

Warto także przed wpisaniem danej osoby pod hasłem ICE, powiadomić ją o tym fakcie i wytłumaczyć zasadę działania tego zapisu lub karty ICE. Istotne jest też, aby osoba, która występuje pod hasłem ICE miała przygotowane na kartce informacje o tych danych, które mogą uratować Tobie życie.